Постижения на учениците за учебната 2009/2010 година

 

Фатие Мазълова /9д клас/

 

отличена със специална награда за краеведски изследвания в Национално исторически конкурс, посветен на 65 години от победата над хитлерофашизма.

 

 

 

 

 

 

 

 

Антония Харискова /11е клас/

 

отличена със специална награда за краеведски изследвания в Национално исторически конкурс, посветен на 65 години от победата над хитлерофашизма.

 

 

 

 

 

 

 

 

Анна Мангалова /9б клас/

 

класирана на първо място в олимпиадата по БЕЛ на областен кръг.

 

 

 

 

 

 

 

Нели Урумова /10б клас/

 

класирана на първо място в олимпиадата по БЕЛ на областен кръг.

II място на националния кръг на Кеймбридж състезанието.

 

 

 

 

 

 

 

Георги Карапетров /9а клас/

 

класиран на второ място в олимпиадата по БЕЛ на областен кръг.

 

 

 

 

 

 

 

 

Мария Менова /9а клас/

 

класирана на второ място в олимпиадата по БЕЛ на областен кръг.

 

 

 

 

 

 

 

 

Надежда Гърнева /12б клас/

II място на областния кръг на олимпиадата по БЕЛ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мариела Богданова /9а клас/

 

отличена в Националния литературен конкурс "Един ден в страната на чудесата" проведен в град Добрич.

Първа награда за група 9 клас в конкурса "Светът през детските очи", проведен в Свищов в памет на децата загинали в р. Лим с есето си "Нека е във филмите" ("Ако бях вълшебник").

 

 

 

 

 

 

 

Таня Аврамова /11б клас/

 

I място за рисунка  в Областен кръг на националния конкурс "Бог е любов" на тема: "Вяра, надежда и любов" и класирана за Национален кръг.

 

 

 

 

 

 

Димитрия Иванова и Тони Ласков /11в клас/

 

 

II място на Второто национално състезание по информационни технологии в гр. Благоевград в направление "Web сайт" с проект на тема "Забележителни селища от Пиринския край" /www.pirinvilage.hit.bg/

 

 

 

 

 

Виктор Кирчев и Костадин Петричков /10а клас/

 

II място на Второто национално състезание по информационни технологии в гр. Благоевград в направление "Flash приложения" с проект на тема "Зависимостта - заплаха за моя свят".

 

 

 

 

 

 

 

Стефан Червенковв

 

попадна в състава на националния отбор по киокушин карате и ще представя България на европейското първенство в Испания през лятото.

 

 

 

 

 

Илия Мардов (11a клас)

 

I място на математическо състезание в град Ловеч

и награден от Началникът на Регионалния инспекторат на образованието в Благоевград.

 

 

 

 

 

Катерина Чачева  (11г клас)

 

класирана на национален кръг на олимпиадата по химия и опазване на околната среда

 

 

 

 

 

Костадин Балтаджиев (11г клас)

 

класиран на национален кръг на олимпиадата по химия и опазване на околната среда

 

 

 

 

 

Ангел Адамов (12г клас)

 

класиран на национален кръг на олимпиадата по химия и опазване на околната среда

 

 

 

 

 

Анелия Партенова  (11а клас)

 

класирана на национален кръг на олимпиадата по биология и постигнaт отличен успех - 5,50.

 

 

 

 

 

 

Снежана Влахова (10г клас)

 

два златни медала от републиканско първенство по таекуон-до в категория до 64 кг. при девойки старша възраст.

 

 

 

 

 

 

 

Петър Терзиев (10a клас)

 

сребърен медал при юноши старша възраст от отборната надпревара заедно с представителите на благоевградския таекуон-до клуб „Фолкън”.

 

 

 

 

 

Ангел Праматаров и Денис Халваджиев

(12а клас)                                  

II място в регионално състезание по информационни технологии "Училището - територия на предизвикателства", град Благоевград в категория в направление "Приложни

 програми"

 

Елена Щранкова

Мария Зимбилева

Мария Узунова          

 

Спечелили златни медали на баскетболно състезание "Спешъл Олимпикс" проведено в Национална спортна академия град София, взели участие като партньори на деца с увреждания.

 

 

Георги Койков (12а клас)

 

III място в направление “Самостоятелни приложения с образователно съдържание”, награден е с грамота на МОНТ и бронзов медал; проект – “Слънчева система”.

Грамота за много добро представяне на десетата Ученическа конференция УК ’10 на Ученическия институт по математика и информатика при Българската академия на науките.

IV място на петото Национално състезание по информационни технологии "XXI век - иновационни технологии в българското образование" с проекта си „Поглед към Слънчевата система” в категорията „Приложни програми”.

 

Никола Лашов (12а клас)

 

Стоил Терзиев (12а клас)

 

III място в направление „Самостоятелни приложения с образователно съдържание”, наградени са с грамота на МОНТ и бронзови медали; проект – „Атлас на света”.

Грамота за много добро представяне на десетата Ученическа конференция УК ’10 на Ученическия институт по математика и информатика при Българската академия на науките.

 

 

 

Екатерина Горанова (9а клас)

 

II място в направление “Презентационни проекти с образователно съдържание”, наградена е с грамота на МОНТ и сребърен медал; проект – мултимедийна презентация “Електричество”.

II място в регионално състезание по информационни технологии "Училището - територия на предизвикателства", град Благоевград в категория "Мултимедийни приложения".

Грамота за много добро представяне на десетата Ученическа конференция УК ’10 на Ученическия институт по математика и информатика при Българската академия на науките.

I място от петото Национално състезание по информационни технологии "XXI век - иновационни технологии в българското образование" в категория „Компютърни презентации” за ученици 8-10 клас.

III място на националния кръг на състезанието по английски език, организирано от Асоциация на Кеймбридж училищата в България за ниво B1.

 

 Фатме Кундева

 

III място в XVII национален конкурс "Да бъдем равни с другите европейски народи зависи от нашите собствени сили", проведен на 06.11.2009г. в град София.